Jana Weiman

poslušnost a štěněcí školička

Dříve než psům, jsem se věnovala tréninku koní a jezdců. Psům se aktivně věnuji asi 10let a nyní mne a mou rodinu zaměstnávají dvě fenky – osmiletá anglická bullteriérka Ťap a rok a půl stará kříženka Koko. Právě Koko byla mou největší výzvou – štěně, které omdlévá hrůzou ze psů i lidí a celý svět venku i uvnitř je pro ni plný bubáků a strašidel. Je za tím spousta práce, ale Koko je šikovná dnes je schopná chodit na volno se smečkou dvaceti psů, nebo v neznámém prostředí. A to je pro mne skvělý úspěch.
Pracuji pozitivní metodou, vnímám signály a potřeby Vašeho psa. Můžu Vám pomoci při výcviku a hlavně výchově psa, s odstraněním bázlivosti, se zvýšením zdravého sebevědomí, při podpoře klidného chování. Nejdůležitější pro mne při práci se psy, je důvěra. Pes nám musí věřit. A naopak.
Pracuji ve ¨svobodné¨ škole jako asistent u dětí s různými vzdělávacími problémy. A často se mi zkušenosti ze školy prolínají s poznatky z kynologie.
Se psy se účastníme vlastně všeho. V psím světě pak dogtreků, různých kurzů a seminářů. Aktuálně s Koko pracujeme v kurzu poslušnosti u Jitky Dědinové právě v Pesoparku.
Absolvovala jsem mnoho dalších kurzů např.: u F.Šusty, E.Štemberové, H.Hejzlarové, H.Bohme, B.Tomczik, aj.
Z množství přečtené literatury nejvíce čerpám z knih:
J.Killion – Jak trénovat nemožného psa
S.Garrett – Shaping
P.Miller – Restartujte svého psa
G.Harris – Od delfína ke psovi a….
F.Šusta – Trénink je rozhovor
A mnoho dalšíh
Těším se na spolupráci!